Pomnik św. Jana Pawła II w Tarnogrodzie

Pomnik św. Jana Pawła II jest wizytówką Tarnogrodu. Znajduje się w samym centrum miasta, przy skrzyżowaniu dwóch głównych dróg, na placu przed budynkiem poczty.

Monument ma wysokość ok. 2 metrów i jest usytuowany na 80-cio centymetrowej marmurowej podstawie. Pomnik przedstawia osobę papieża Polaka z okresu jego najaktywniejszej działalności, w szatach w jakich sprawował Msze Św. Ornat i stuła dodają dynamiki i wskazują na wiatr, który ciągle towarzyszył Janowi Pawłowi II w czasie jego pielgrzymek, co jest symbolem obecności Ducha Świętego. Na twarzy rysuje się uśmiech, a w oczach troska. Na podstawie, znajduje się napis:

“BOGU DZIĘKUJCIE
DUCHA NIE GAŚCIE”
Jan Paweł II – papież

W HOŁDZIE OJCU ŚWIĘTEMU
MIESZKAŃCY
GMINY TARNOGRÓD
11.06.2006 r.

Pomnik został odsłonięty 11 czerwca 2006r. przez księdza Prałata Edwarda Ludwickiego i księdza Proboszcza Ryszarda Sierkowskiego w towarzystwie posłów, wojewody i marszałka woj. lubelskiego, starosty biłgorajskiego, burmistrza Tarnogrodu oraz młodzieży i poświęcony przez Pasterza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Księdza Biskupa Profesora Doktora Habilitowanego Jana Śrutwę.

Pomnik św. Jana Pawła II w Tarnogrodzie
Translate »